Patronat Honorowy:
Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego


W czasie ostatnich Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie kilka osób pytało na naszym stoisku czy podobna impreza jest organizowana w Krakowie. Wyjaśnienie, że mamy coroczne największe w Polsce Targi Książki (ponad 60 tys. odwiedzających w 2014 r.) nie zadowalało pytających. Postanowiliśmy podjąć wyzwanie zorganizowania „Spotkania z Książką Historyczną” w Krakowie. Nie jesteśmy w tym przedsięwzięciu osamotnieni. Wspiera nas jedna z organizacji pozarządowych promująca swoimi działaniami wydarzenia z najnowszej historii Polski oraz grupa wolontariuszy.

Mamy nadzieję, że „Spotkanie...” stanie się imprezą cykliczną, na stałe wpisaną w kalendarz imprez kulturalnych Stołeczno-Królewskiego Miasta Krakowa.

W czasie „Spotkania...” przeprowadzimy akcję promocyjną "książka za książkę". Na jednym ze stoisk wyłożone zostaną książki przeznaczone przez organizatorów na cele promocyjne. Każdy z odwiedzających będzie mógł wybrać dla siebie książkę pozostawiając w zamian inną, którą uznał za mniej potrzebną w swojej bibliotece. Wymianie podlegają publikacje naukowe, popularnonaukowe, a także literatura piękna z szeroko pojmowanej dziedziny „historia”. Nie jest to jednak okazja do pozbycia się nieaktualnych podręczników szkolnych, czy encyklopedii, które wymianie nie podlegają.

All rights reserved 2015 © Yenna-Savil & Barbara H.U.P.